Project Description

 آموزش پاراگلایدر دوره مبتدی|Beginner

دوره آموزش پاراگلایدر مبتدی برای آن دسته از هنرجویانی است که برای اولین بار می خواهند آموزش پاراگلایدر را آغاز کنند. در این دوره هنرجو با مفاهیم اولیه و نیز تجهیزات آشنایی پیدا کرده و تمرینات اولیه را در سایت شهید عسگری تهران واقع در محدوده وردآورد برای شروع پروازها انجام خواهد داد. و در نهایت با انجام حداقل 3 پرواز بلند گواهینامه خلبانی خود را دریافت خواهند کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد بخش سیلابس عملی دوره شوید.

 جزئیات آموزش عملی دوره پاراگلایدر مبتدی|Beginner

دوره آموزش پاراگلایدر مبتدی یکی از مهمترین دوره های آموزش پرواز پاراگلایدر است. زیرا زیربنای آموزشهای خلبانی است و در صورتی که هنرجو فیدبک خوبی از دوره بگیرد آموزشها را ادامه خواهد داد. مهمترین مطالب و نکات این دوره به شرح زیر است.

موارد آموزش عملی دوره پاراگلایدر مبتدی :

 1. تمرینات زمین هموار           حداقل 4 جلسه حداقل در 3 روز
 2. تمرینات شیب و تپه           حداقل 2 روز و حداقل 12 پرواز
 3. پرواز دونفره                      حداقل 1 پروازبا مربی
 4. پرواز بلند                         حداقل 3 پرواز بلند

مراحل انجام آموزش پاراگلایدر دوره مبتدی :

مرحله اول آموزش :

در دوره عملی آموزش پاراگلایدر مبتدی اولین مرحله آشنایی با وسایل و قسمت های مختلف آن و نیز نحوه پوشیدن و اتصال تجهیزات می باشد. یک هنرجو باید بتواند به درستی قسمتهای مختلف وسایل را بشناسد و از آنها استفاده نماید. در این مرحله هنرجو یاد میگیرد که چگونه چتر خود را باز کند و چتر خود را بررسی نماید. همچنین نحوه انجام درست اتصالات را فرا می گیرد. در ادامه برای انجام تمرینات هنرجو می آموزد که در کجا و به چه سمتی بال خود را برای شروع تیک آف پهن نماید.

بگینر1

مرحله دوم آموزش :

مربی در این مرحله به هنرجو توضیحاتی را در خصوص نحوه در دست گرفتن بال و پوزیشن درست تیک آف خواهد داد. سپس نحوه انجام تیک آف بعد از توضیحات کافی به صورت عملی اجرا می شود و هنرجو بال را روی سر خود می کشد و بعد از انجام طی مسافتی در جهت مشخص شده بال را متوقف می سازد و به روی زمین می خواباند. در این مرحله مربی  نحوه جمع کردن بال به صورت موقت را جهت برگشت به نقطه شروع به هنرجو خواهد آموخت. این مراحل حداکثر تا 7 جلسه تکرار خواهد شد که به آن بال کشی یا چتر کشی نیز می گویند. هدف از این مرحله آموزش نحوه صحیح تیک آف و کنترل بال در بالای سر حین دویدن، برای شبیه سازی فرآیند تیک آف می باشد.

مرحله سوم آموزش :

پس از کسب مهارت های مراحل قبلی هنرجو جهت اجرای این مهارتهای حین پرواز به تپه کوتاه آموزشی که حدود 20 متر ارتفاع دارد برده می شود. این سایت کوتاه آموزشی که در آبیک واقع شده است هنرجو را قادر می سازد تا بارها و بارها فرآیند تیک آف و لندینگ (فرود) را همراه با فرمان دادن درست به چتر طی پروازی کوتاه تجربه نماید. در این مرحله مربی نقش ویژه ای را در اصلاح خطاهای هنرجو خواهد داشت و همچنین خواهد دانست که سرعت و درستی انجام فرامینی که به هنرجو می دهد تا چه اندازه است. این مرحله حداقل 2 روز به طول می انجامد و دست کم 12 پرواز کوتاه را شامل می شود.

مرحله چهارم آموزش:

اکنون هنرجو  با توجه به مهارت های آموخته شده آماده پروازهای بلند است. ولی برای آن که مربی از همه چیز اطمینان حاصل کند یک پرواز دو نفره همراه با هنرجو خواهد داشت. در این پرواز دو نفره بعد از شروع پرواز مربی هدایت پاراگلایدر را تا مرحله قبل از فرود به هنرجو می سپارد و خود بر نحوه درست اجرای فرامین نظارت میکند و هر گونه ایرادات احتمالی را با هنرجو در میان می گذارد. با انجام این پرواز هنرجو آماده پرواز بلند انفرادی یا سولویی می باشد.

مرحله پنجم آموزش:

در این مرحله هنرجو به کمک هدایت از طریق بیسیم و توسط 2 مربی که در نقطه تیک آف و لندینگ مستقر هستند اولین پرواز بلند انفرادی خود را تجربه خواهد کرد. مربی حاضر در تیک آف بعد از چک کردن وسایل و نحوه اتصال تجهیزات و شرایط هوا به هنرجو کمک خواهد کرد تا تیک آف نماید و از طریق بیسیم راهنمایی های اولیه را بعد از شروع پرواز انجام خواهد داد. بعد از طی مسافت کوتاهی مربی حاضر در محل فرود هدایت هنرجو را به عهده میگیرد.. هنرجو در طول این پرواز باید به دقت به صحبت های مربی گوش کرده و فرامین را اجرا نماید. در نهایت با فرودی لذتبخش اولین پرواز بلند هنرجو به اتمام می رسد و او سولو می شود. این مرحله نیز حداقل شامل 3 پرواز بلند خواهد بود که پس از آن هنرجو اولین گواهینامه خلبانی خود را دریافت خواهد کرد.

سولو

سولو

نکات مهم :

الف: در بین جوامع پروازی رسم بر این است که بعد از انجام اولین پرواز سولویی به روی او آب ریخته شود. پس در تجهیزاتتان حتما حوله به همراه داشته باشید .

ب: هنرجویان تا قبل از گرفتن گواهینامه خلبانی دوره نوایس حق پرواز بدون حضور مربی در سایت را نخواهند داشت. زیرا فعلا نیازمند راهنمایی های مربی هستند تا به سطح مستقل برسند.

برای دیدن سیلابس تئوری دوره وارد بخش سیلابس تئوری دوره مبتدی شوید.

 جزئیات آموزش تئوری دوره پاراگلایدر مبتدی|Beginner

برای یادگیری مهارتهای پرواز نیازمند فراگیری و درک مفاهیم و اصطلاحات پرواز هستیم.در طول دوره و به تناسب پیشرفت هنرجو با توجه به سیلابس آموزش های تئوری تمامی مفاهیم برای هنرجو تشریح و تدریس و رفع اشکال می گردد.  سیلابس دقیق موارد آموزشی در ادامه بیان شده است.

سیلابس دوره تئوری

تئوری

موارد آموزش تئوری دوره پاراگلایدر مبتدی :

الف) تاريخچه پاراگلايدر:

 1. معرفی و تعريف ورزشهای هوايی
 2. آناليز اسم پاراگلايدر و ورزش پاراگلايدينگ

ب) مبانی اوليه آيروديناميك پاراگلایدر:

 1. اجزاء تشکیل دهنده پاراگلایدر
 2. تعريف Airfoil و اسامی تشكيل دهنده آن
 3. تعريف Airflow
 4. تعریف Aerodynamic و ترسيم نيروهای آئروديناميکی
 5. آزمايشVenturi
 6. قانون برنولی ( Bernoulli Principle)
 7. خاصيت واگرايی و همگرايی در سيالات
 8. تطابق قانون برنولی بر رویAirfoil
 9. توضيح و تاثير نيروی Weightو انرژی پتانسيل در پرواز با پاراگلايدر
 10. باد نسبی ( Relative Wind )
 11. مسير پرواز (  Fly Path) ، خط افق (Horizontal ) ، خط وتر (  Chord Line)
 12. زوايا در پرواز( Angle of Attack , Glide Angle , Attitude )
 13. انواع سرعت در پرواز : Wind Speed , Ground Speed , Air Speed
 14. تعريف Fly Domain و انواع Air Speed
 15. دليل Take Off و Landing  رو به باد
 16. تعريف Stall و Flare Out و تفاوتشان
 17. تعريف Drag
 18. تعريف Turbulence
 19. روشهای كنترل و هدايت پاراگلايدر : Center Of Gravity  وBrakes
 20. طبقه بندی پاراگلايدر ها و مهارتهای خلبانی و  مراكزTest  و استاندارد در پرواز با پاراگلايدر
 21. Traffic Pattern شامل : PTU , PTL , PT8 , PT
 22. Side Effect

برای دیدن پیش نیازها و موارد لازم وارد بخش الزامات دوره شوید. 

الزامات دوره آموزش پاراگلایدر مبتدی | Beginner

پیش نیازها و الزامات این دوره عبارتند از:

الف- تکمیل فرم ثبت نام و واریز قسمتی از شهریه

ب – تجهیزات :

 • لباس مناسب و اسپرت
 • دستکش

ج- بیمه :

 • مربی ملزم به داشتن بیمه مسئولیت مدنی مربیان پاراگلایدر با تاریخ معتبر و افزودن نام هنرجو در لیست بیمه خود و ارائه یک کپی به هنرجو میباشد.
 • هنرجو ملزم به تهیه بیمه از فدراسیون پزشکی ورزشی و داشتن بیمه حوادث انفرادی معتبر و ارائه یک کپی از بیمه نامه ها به مربی میباشد.

هزینه دوره آموزش پاراگلایدر مبتدی پنج میلیون تومان می باشد.

قابلیت پرداخت نقد و اقساط

سایر دوره‌های آموزشی پاراگلایدر

2021-04-14T23:27:53+04:30

دوره پاراگلایدر مستقل | Novice

در این دوره با توجه به پیشرفت و مهارت کسب شده هنرجو در دوره مقدماتی یا (Beginer) ، نیاز به یادگیری دقیقتر و حرفه ای تر پرواز با پاراگلایدر برای پروازی امن تر و زیباتر خواهیم داشت. در این دوره هنرجو از حالت مبتدی خارج و مربی با توجه به وقت بیشتر شروع به یاد دادن دقیقتر و رفع ایرادهای بیشتر با هنرجو خواهد کرد.

2021-04-14T23:35:48+04:30

دوره پاراگلایدر متوسطه | Intermediate

پس از کسب مهارت های لازم در دوره مستقل حالا نوبت به آن رسیده تا سطح پروازی شما افزایش یابد. انجام تیک آف های امن تر و تکنیکی تا پروازهای طولانی در دیواره و ترمال همراه با کسب دانش تئوری مختص این دوره از اهداف برگزاری این دوره می باشد.

2021-04-14T23:39:47+04:30

دوره امنیت پرواز پاراگلایدر | SIV

در این دوره یاد خواهید گرفت که چگونه بال خود را کنترل کنید و دستورات صحیح را در شرایط ناپایدار و بحرانی به بال بدهید و به تدربج شرایط و مانوورهای سخت تر را شبیه سازی و تمرین خواهید نمود. همه این تمرینات باید بر روی آب انجام شود. استفاده از جلیقه نجات، بیسیم، دوربین فیلمبرداری ورزشی و قایق های پشتیبانی در این دوره ضروری است

2021-04-14T23:19:27+04:30

دوره پاراگلایدر مبتدی | beginner

دوره آموزش پاراگلایدر مبتدی برای آن دسته از هنرجویانی است که برای اولین بار می خواهند آموزش پاراگلایدر را آغاز کنند. در این دوره هنرجو با مفاهیم اولیه و نیز تجهیزات آشنایی پیدا کرده و تمرینات اولیه را در سایت شهید عسگری تهران واقع در محدوده وردآورد برای شروع پروازها انجام خواهد داد. و در نهایت با انجام حداقل 3 پرواز بلند گواهینامه خلبانی خود را دریافت خواهند کرد.