انواع هارنس پاراگلایدر

انواع هارنس پاراگلایدر : هارنس پاراگلایدر در واقع همان صندلی حامل خلبان پاراگلایدر است. هارنس از بافت پارچه ای و سبک ساخته شده و ممکن است در لایه های داخلی آن صفحات محکم چوبی یا فلزی هم برای راحتی نشیمن یا پشتی خلبان به کار رفته باشد. هارنس یکی از بخش های اصلی چهارگانه پاراگلایدر محسوب می شود که وظیفه آن تنها حمل خلبان نیست. در واقع تمامی بندهای نگهدارنده چتر به هارنس متصل شده و سایر لوازم و تجهیزات نیز گوشه کنار آن قرار می گیرند.

هارنس های پاراگلایدر انواع مختلفی دارند که می توانید از میان آن ها انتخاب کنید. اما با وجود تعداد زیاد برندها و استایل های مختلف هارنس چگونه می توان بهترین نوع را برای خودمان برگزینیم؟ از این رو در این مقاله از ایران ری اکشن تصمیم داریم به معرفی انواع هارنس پاراگلایدر بپردازیم تا دید واضحی نسبت به ویژگی های هر یک و مهارت های لازم برای کنترل هر کدام از آن ها به دست بیاورید.

در ادامه به معرفی انواع، قابلیت ها و سطح بندی هارنس های پاراگلایدر می پردازیم. با ما همراه باشید.

کلاس بندی هارنس پاراگلایدر

هارنس های پاراگلایدر را می توان به سه نوع تقسیم بندی کرد:

  • هارنس استاندارد
  • هارنس غلاف دار
  • هارنس تخصصی

گرچه برخلاف بال های پاراگلایدر هیچ سیستم استاندارد جهانی برای دسته بندی انواع هارنس پاراگلایدر وجود ندارد اما بیشتر هارنس های تولید شده توسط شرکت های مختلف مبتنی بر استاندارد 1651 اتحادیه اروپا تست می شوند. همچین نحت آزمایش ایمنی LTF91/09 هم قرار می گیرند.

انواع هارنس پاراگلایدر

انواع هارنس پاراگلایدر

1.     هارنس پاراگلایدر استاندارد

هارنس های پاراگلایدر استاندارد باز هستند و پاها خلبان می تواند در آن آزاد باشد. حالت نشستن در این هارنس ها زاویه زیادی داشته و راست است.

هارنس های استاندارد برای افرادی که اولین بار است هارنس می خرند مناسب است. خلبان های تازه کار و کم تجربه می توانند بیشترین استفاده را از این نوع هارنس ببرند. تصور اشتباهی هست که خرید یک هارنس غلاف دار از همان ابتدا باعث می شود تا د آینده نیازی به صرف هزینه بیشتر نباشد و مجبور نشوید دوباره هارنس بخرید اما این کار مثل خریدن یک چتر حرفه ای برای یک خلبان تازه کار است!

بگذارید غلط بودن این فرضیه را اینگونه توضیح دهیم : هیچ راننده تازه کاری از روز اول پشت ماشین مسابقه ای نمی نشیند، حتی اگر قصدش تبدیل شدن به یک راننده مسابقه ای حرفه ای باشد.

افرادی که این حرف را می زنند به این موضوع توجه ندارند که خریدن یک پاد هارنس (هارنس غلاف دار) از همان ابتدای دوره های آموزش پاراگلایدر چه ریسک هایی برای ایمنی خلبان دارد. به همین خاطر تصمیم عاقلانه این است که متناسب با سطح مهارت های خودتان هارنس را انتخاب کنید. مناسب ترین نوع هارنس برای خلبان های تحت آموزش و تازه کار، هارنس استاندارد است.

شما می توانید با استفاده از این هارنس مهارت های پروازی خود را تقویت کنید و از پایه خودتان را بسازید. سپس با داشتن مهارت و اعتماد به نفس کافی در مراحل بالاتر دوره های آموزش پاراگلایدر سراغ هارنس های سطح بالاتر بروید.

همچنین اصولا اگر قصد شما از پاراگلایدر سواری بیشتر انجام پروازهای تفریحی تک نفره است اصولا هارنس استاندارد برای شما کافی خواهد بود.

مزایای امنیتی هارنس استاندارد عبارتند از:

  1. هارنس هایی که باید در آن ها راست بنشینید راحت تر هستند و کنترل آن ها نیز آسان تر است. نشیمن هارنس های استاندارد طراحی شده تا بدون استفاده از صفحه زیرین بتواند به خوبی بدن شما را در آغوش بگیرد. به همین خاطر هارنس های استاندارد کمتر به سمت بالا خم می شوند. عدم برخورداری از پاپوش در این هارنس ها باعث شده تا پاهای شما آزاد باشند راحت تر بتوانید مهارت های کنترل آنان را یاد بگیرید.
  2. ریسک تیک آف کردن با هارنس های استاندارد کمتر است چون مجبور نیستید بعد از بلند شدن از زمین پاهای خود را داخل محفظه آن قرار دهید.
  3. سرعت گرفتن با هارنس های استاندارد آسان تر است. با این هارنس های می توانید هر زمان که خواستید شتاب بگیرید. این مسئله برای خلبان های تازه کار اهمیت ویژه ای دارد چون افراد کم تجربه معمولا در تشخیص قدرت باد اشتباه می کنند.
  4. راست بودن پشتی هارنس استاندارد باعث راحتی بیشتر نشیمن و جلوگیری از خستگی زودهنگام خلبان می شود. به همین خاطر پاراگلایدر سواری با این نوع هارنس انرژی کمتری از شما می گیرد.
  5. پایین آوردن پاها برای لندینگ (فرود آمدن) با این نوع هارنس ها آسان تر است چون پاها در هوا آزاد هستند و نیازی به ورود و خروج آن ها در محفظه هارنس نیست. هارنس های استاندارد پاراگلایدر همچنین برای تمرین شیوه های مختلف تیک آف و لندینگ نیز مناسب ترند.
انواع هارنس پاراگلایدر

انواع هارنس پاراگلایدر

2.     هارنس پاراگلایدر غلاف دار

هارنس های غلاف دار دارای یک محفظه پا هستند که در نقش تیزه گیر هوا عمل می کند. این محفظه که به کیسه پا، پیله یا غلاف معروف است پاهای خلبان را در خود جای داده و باعث می شود حالت نشیمن خلبان کمی خمیده تر شود.

هارنس های غلاف دار برای خلبانانی که پروازهای مسافت یا کراس کانتری انجام می دهند مناسبند. همچنین خلبان های پاراگلایدری که حداقل یک سال سابقه پرواز معمولی دارند نیز می توانند از این نوع هارنس استفاده کنند. این نوع هارنس ها گرچه بر روی زمین ثبات کمتری دارند و در شرایط جوی نامساعد نیز ناپایدار هستند اما در کل عملکرد آسان و راحتی برای پروازهای طولانی مدت دارند. این هارنس ها بدن خلبان را گرم تر نگه می دارند و به او اجازه می دهد وزن بیشتری را با خود حمل کند.

عادت کردن به نشیمن خمیده این نوع هارنس کمی زمان می برد. هرچقدر زاویه تکیه دادن به پشتی کمتر باشد کنترل و هندل کردن پاراگلایدر آسان تر خواهد شد. گرچه در مدل هایی که بدون تخته صندلی ساخته شده اند این ویژگی می تواند دردسرهای خاص خودش را ایجاد کند.

برای چرخاندن پاراگلایدر در هنگام استفاده از هارنس غلاف دار باید یک فشار هماهنگ به غلاف وارد کنید که ممکن است پاهای شما را کمی اذیت کند. اصولا داشتن کنترل کمتر روی پاها باعث می شود تا پرواز کردن با این نوع هارنس از هارنس های استاندارد سخت تر باشد و خلبانانی که تازه این نوع هارنس استفاده می کنند در ابتدا با کمی مشکل مواجه شوند و شرایط پروازی ناپایدار را تجربه کنند.

برای اینکه بتوانید بیشترین بهره را از مزیت های این نوع هارنس ببرید باید به درستی آن را ستاپ کنید و به شیوه صحیح در آن بنشینید. به همین خاطر ضروری است که به اندازه کافی وقت بگذارید و زاویه نشستن خود را تنظیم کنید. زمانی که تعادل در هارنس غلاف دار رعایت شده باشد می تواند یک پرواز کاملا ایمن و راحت را برای شما رقم بزند.

در گذشته هارنس های غلاف دار سنگین و حجیم بودند اما طراحی های مدرن توانسته اند وزن و تحمل پذیری هارنس را به یک تعادل جدید برسانند. همانطور که می دانید طول عمر هارنس ها بسیار بیشتر از چتر هاست هرچند زمانی که می خواهید هارنس بخرید باید حتما به جنس پارچه آن دقت داشته باشید. هارنس های درجه یک معمولا در قسمت هایی که پا با پارچه هارنس برخورد دارد و کفش می تواند موجب ساییدگی شود از پارچه های ضخیم تری استفاده می کنند.

مدل های سبک هارنس های غلاف دار پاراگلایدر ( 3 تا 5 کیلویی) برای خلبان هایی طراحی شده اند که مایلند وزن پرواز را تا جای ممکن پایین نگه دارند تا مجبور نشوند از کیفیت های دیگر بزنند. مدل های راست نشین این نوع هارنس (1.5 تا 3 کیلو) نیز توانسته اند به حداقل وزن ممکن دست پیدا کنند و خودشان را به عنوان بهترین گزینه جهت پروازهای مسافتی معرفی نمایند.

مدل های رقابتی نیز دارای یک باله آیرودینامیک در قسمت انتهایی هستند اگر یک پاراگلایدر سوار ماجراجو، خلبان سطح XC یا مبتدی و تازه کار هستید اصولا هارنس های غلاف دار به کار شما نخواهند آمد و بهتر است از مدل های استاندارد استفاده کنید.

هارنس های غلاف دار و به ویژه مدل رقابتی بیشتر مخصوص پاراگلایدر سوارهای حرفه ای و نیمه حرفه ای هستند.

انواع هارنس پاراگلایدر

انواع هارنس پاراگلایدر

3.     هارنس پاراگلایدر تخصصی

هارنس های تخصصی پرواز آزاد شامل هارنس های پاراگلایدینگ برگشت پذیر، هارنس های سبک وزن و مقاوم، هارنس های سرعتی، هارنس های آکروباسی و البته هارنس های پاراموتور می شوند.

انواع هارنس های تخصصی تنوع بسیار زیادی دارند و بیشتر برای موقعیت های خاص طراحی شده اند. مانند کوهنوردی و پرواز، پارالپینیسم، پروازهای سرعتی، پروازهای آکروباسی، پرواز با پاراموتور و غیره. اگر به جز شیوه های استاندارد پاراگلایدر سواری قصد انجام حرکت دیگری را دارید توصیه می کنیم یک هارنس تخصصی را به عنوان هارنس دوم تهیه کنید.

هارنس هایی که همه کاری می کنند هیچ کاری را به صورت کامل انجام نمی دهند. به همین خاطر اگر هدف خاصی را دنبال می کنید باید هارنسی تهیه کنید که متناسب با هدف خاص شما طراحی شده باشد.

به عنوان مثال هارنس های کوهنوردی معمولا وزن بسیار سبکی دارند (تا 1.5 کیلوگرم) و مخصوص خلبان هایی طراحی شده اند که حتی یک گرم وزن بیشتر هم برای آن ها مهم است. برای دست یافتن به این وزن کم طبیعتا باید قید مقاومت و طول عمر زیاد هارنس را بزنید.

خیلی از هارنس های تخصصی مخصوص خلبان هایی طراحی شده اند که به دنبال گزینه مینیمال برای پروازهای کوتاه هستند. خیلی های دیگر هم مخصوص خلبان هایی طراحی شده اند که می خواهند پروازهای طولانی مدت و راحتی داشته باشند.

هارنس های سرعتی تخصصی متناسب با نیازمندی های چترهای مسابقه ای طراحی شده اند و هارنس های آکرو نیز مخصوص پرواز های نمایشی آکروباسی هستند. همچنین هارنس های ویژه ای برای مسافرین پروازهای تفریحی تندم طراحی شده که می توانید از آن ها نیز استفاده کنید.

به صورت کلی هارنس های تخصصی برای عالی بودن در یک هدف مشخص طراحی شده اند و ممکن است از سایر جنبه ها چندان هارنس خوبی نباشند. چون هارنسی که همه استانداردها را رعایت کرده دیگر یک هارنس تخصصی نیست.

انواع هارنس پاراگلایدر

انواع هارنس پاراگلایدر

سوالات متداول

کدام خلبان ها باید از کدام هارنس های استفاده کنند؟

خلبان های مبتدی و تازه کار بهتر است هارنس های استاندارد استفاده کنند. خلبان های حرفه ای و نیمه حرفه ای که قصد شرکت در مسابقات را دارند بهتر است هارنس های غلاف دار استفاده کنند و خلبان هایی که قصد انجام پروازهای خاص را دارند بهتری استفراغ هارنس های تخصصی بروند که متناسب با آن هدف طراحی شده است.

آیا استفاده از هارنس در دوره آموزش داده می شود؟

یکی از مباحث مهم دوره های آموزش پاراگلایدر نحوه صحیح استفاده از انواع هارنس هاست.

آیا برای آموزش پاراگلایدر باید هارنس بخرم؟

اگر در دوره مبتدی آموزش پاراگلایدر باشید نیازی به خرید هارنس نیست زیرا آکادمی ایران ری اکشن چتر و هارنس و سایر لوازم مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد. اما از دوره مستقل به بعد باید در کنار چتر و دیگر لوازم هارنس خودتان را نیز خریداری کنید.

آیا می توانم هارنس دست دوم بخرم؟

قیمت هارنس های دست دوم می تواند 30 الی 40 درصد از قیمت نو آن ها کمتر باشد. به همین خاطر گزینه به صرهف تری است. اما در هنگام خرید هارنس دست دوم مراقب سلامت و وضعیت عمومی هارنس باشید و همه جای آن را چک کنید تا دچار مشکل خاصی نباشد. معمولا برای خرید هارنس بهتر است از کمک یک فرد متخصص استفاده کنید.

قیمت هارنس چقدر است؟

قیمت هارنس پاراگلایدر بسته به نوع و برند آن می تواند متفاوت باشد. شما در بازار می توانید از 300 تا 1000 دلار هارنس پاراگلایدر پیدا کنید. آنچه مهم این است که به یک هارنس با کیفیت با رنج قیمت متوسط و میانه خریداری کنید. به صورت میانگین در سال 1402 هزینه خرید یک هارنس بین 20 تا 35 میلیون است.

نتیجه گیری

هارنس بخش بسیار مهمی از پاراگلایدر است. برای اینکه بتوانید به درستی پاراگلایدر سواری کنید باید علاوه بر شناخت انواع چتر پاراگلایدر با انواع هارنس پاراگلایدر نیز آشنایی داشته باشید. هارنس های پاراگلایدر انواع مختلفی دارند که در این مقاله سعی کردیم به معرفی آن ها بپردازیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

 

لینک مفید