❇️ نشست هم اندیشی رییس و هیات رییسه انجمن ورزشهای هوایی و ریاست محترم فدراسیون انجمن های ورزشی در محل انجمن ورزشهای هوایی با مدیران کمیته های انجمن برگزار شد.

هم اندیشی پاراگلایدر

در ابتدا محمود رشیدی نایب رییس انجمن ورزشهای هوایی ضمن خیر مقدم ، گزارشاتی از فعالیتهای ماههای گذشته ایراد نمود.
⬅️ محمود رشیدی در روز بهره برداری از ساختمان انجمن پس از بازسازی اظهار نمود : در این بازسازی که ادامه خواهد داشت هیچگونه بودجه ایی از فدراسیون دریافت نشده و همچنین از درآمدهای انجمن هزینه ای صورت نگرفته و تماماً از محل کمکهای مردمی و قرارداد با مجموعه ورزشی آزادی تامین گردیده است.
سپس نایب رییس انجمن از مدیران کمیته ها خواست در رابطه با فعالیت های خود گزارشات لازم را بیان نمایند.

❇️ رییس کمیته آموزش و پژوهش :
◀️ رضا اباذری گزارش عملکرد کمیته آموزش و پژوهش ارائه نمود . تشکیل کارگروه برگزاری دوره وینچ تویینگ ، کارگروه دوره تخصصی شبیه سازی حوادث ، کارگروه بانجی جامپینگ توسط خود فعالان از نمونه عملکردهای کمیته آموزش و پژوهش مطرح شد. همچنین تمرکززدایی از آزمون های ادونس و تندم و بکارگیری مربیان محلی و مشارکت کمیته های استانی مأموریت مهم کمیته آموزش است که باید با جدیت دنبال شود. از دیگر فعالیتهای کمیته آموزش و پژوهش تعریف و طراحی دوره های کوتاه مدت درجه 2 پاراگلایدینگ ، درجه 2 پاراموتور ، درجه 3 بانجی جامپینگ، داوری مسافت و…. بیان شد که اجرای این دوره ها نیازمند حمایت مسئولین محترم فدراسیون می باشد.
🔹 وی از حسن همکاری اعضای کمیته آموزش و کارگروه ها و نیز مشارکت مربیان و صاحب نظران کمال تشکر را بعمل آورد.

هم اندیشی1

 

🔴 رییس کمیته چتربازی :
✅ در سال 93 اهداف کمیته چتربازی تدوین شد ، لیکن دستیابی به این اهداف در دوره حاضر انجام میپذیرد. از جمله دستورالعمل ایمنی چتربازی تهیه و برای نظر خواهی به تمامی ارگانهای مرتبط ارسال شد. آیین نامه چتربازی ، شرح سر فصلهای درسی از مقدماتی تا معلمی ، شناسایی چتربازهای فعال در داخل و خارج از کشور ، برقراری ارتباط موثر ، حضور در ایونت های مختلف چتربازی به عنوان ناظر و نماینده انجمن از دیگر فعالیتهای کمیته می باشد.
⬅️ حسن باقری در ادامه گزارش تمدید عضویت جمهوری اسلامی در فدراسیون چتربازی آسیا – اقیانوسیه Asiania را ارائه نمود.

❇️ رییس کمیته مسابقات محمد رازقی اعلام کرد برخی از فعالیت های کمیته مسابقات بدین شرح هست:
🔹 شرکت در جلسه سالانه فدراسیون جهانی برای اولین بار به عنوان نماینده ایران و عضویت در کمیته مسابقات و تدوین مقررات فایی
🔹 شرکت در دوره داوری درجه ۱ فایی و حضور در اولین مسابقه cat 1 به عنوان داور با توجه به رایزنی صورت گرفته با فدراسیون جهانی
🔹 حضور تیم ایران در مسابقات Cat1 تایلند با ۲ ورزشکار برای اولین بار و همینطور حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا با ۳ ورزشکار که علیرغم عدم کسب مدال بالاخره موفق شدیم به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ثابت کنیم با حمایت و عزام تیم کامل به مسابقات قادر به کسب مدال خواهیم بود و این ورزش پتانسیل قهرمانی دارد
🔹 با توجه به تداخل با مشکلات اعزام تیم ملی به جاکارتا و نیز اردوها متاسفانه نتوانسیتم بیش از ۲ مسابقه مسافت و یک مسابقه فرود دقت در سال جاری داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم در قشم برگزاری مسابقه قهرمانی کشور فرود دقت را در اسفندماه همراه با دومین همایش بین المللی قشم داشته باشیم
🔹 با توجه به سوابق برگزاری مسابقات در سالهای گذشته در استانهای دارای پتانسیل و امکانات مناسب جدولی مبنی بر امکان سنجی برگزاری مسابقات تهیه و همراه با نامه اعلام آمادگی استانها تهیه و ارسال گردیده و مقرر شد تا ۱۲ دیماه آمادگی برگزاری با تاریخ مشخص را اعلام تا تقویم سال ۹۸ را برنامه ریزی کنیم.
🔹 حضور در اجلاس فدراسیون جهانی در بهمن ماه.
🔹 برنامه ریزی برای برگزاری اردوی آموزشی همراه با مسابقه درون اردویی برای بانوان خلبان در رشته فرود دقت در جهت آمادگی حضور در مسابقات قهرمانی کشور و کسب تجربه برای انتخاب و اعزام در قالب تیم ملی

💢 مائده مقیمی، نایب رئیس بانوان انجمن:
◀️ نظر به اینکه حضور بانوان در رشته پاراگلایدینگ نسبت به آقایان کم رنگ تر میباشد جهت پررنگ تر شدن حضور آنها و تقویت عملکرد آنان دورهکوتاه مدت آموزشی، با همکاری کمیته آموزش و کمیته مسابقات پیش بینی شده است تا قبل از مسابقات پیش رو خلبانان علاقه مند توانایی های خود را افزایش داده و حضور قویتری داشته باشند. با تعاملی که با کمیته استانها داریم به دنبال کشف استعدادها و تقویت هدفمند آنها هستیم. برنامه ریزی جهت زمان بندی مسابقه ی بانوان انجام خواهد شد.

❇️ شیخی رئیس کمیته مربیان:
🔹 گزارش اقدامات انجام گرفته اخیر پس از تشکیل کمیته؛ تصویب بررسی و نظارت بر کیفیت و عملکرد مربیان در تمام رشته ها با همکاری کمیته آموزش و پژوهش، تعیین میزان تعداد آموزش استاندارد مربیان، شیوه نامه نظارت بر وسایل آموزش مربیان، تعیین ضوابط اجرایی برای فعالیت کمک مربی جهت کسب تجربه، تصویب سلامت پزشکی برای تمدید گواهینامه مربیان.

🔴 رییس انجمن ورزشهای هوایی:
◀️ ابتدا یادی کنیم از رییس فقید کمیته ورزشهای هوایی استان یزد و سپس خیرمقدم به حضار گرامی به ویژه جناب آقای دکتر علیپور رییس محترم فدراسیون داشته باشیم.
◀️ در ادامه علی مویدی بیان داشت : با معیارهای ابتدایی مسئولیت در انجمن ورزشهای هوایی بسیار فاصله داریم. آموزش و ایمنی در انجمن نقش بسیار موثری دارد ، زیرساختها ایجاد شده ولی موانعی وجود دارد . اگر انجمن ورزشهای هوایی در انجمن های زیر مجموعه فدراسیون اول نیست اما براساس شاخصه های موجود جزء 3 انجمن برتر و فعال به حساب می آید. از شما انتظار دارم شخصاً از فعالیتهای انجمن حمایت نمایید و به ویژه موانع را از سر راه فعالیتهای کمیته آموزش بردارند. فضای خوبی با ایجاد کمیته ها در انجمن بوجود آمده ، افراد بدون چشم داشت فعالیت می کنند لیکن بایستی حمایت شوند. چون منافع برای برخی وجود دارد در رفع مشکلات مقاومت میکنند. از جمله اختلاف بین انجمن و دستگاههای موازی به جد حل شود. مخاطب ما در انجمن و جامعه پروازی افراد بسیار موجه و موثقی هستند و ارزش و قدر فعالان این رشته را باید دانست.

✅ رییس فدراسیون دکتر علیپور :
🔸 ضمن تسلیت سانحه اخیر و آرزوی اینکه دیگر شاهد چنین سوانحی نباشیم، افرادی که در این رشته ها فعالیت میکنند افراد شجاع و جدی و سرسختی هستند و بهترین های ورزشها جذب این رشته میشوند.
چند سال پیش قانونگذار و دولت مصوبه ایی تصویب نموده که متاسفانه جای تعجب است که چرا در هیات دولت و بدنه دستگاهها مقاومت ایجاد میشود تا جاییکه معاونت حقوقی و پارلمانی رییس جمهور ورود نموده ولی متاسفانه ترتیب اثر نداده شد. اما ما در فدراسیون پیگیر هستیم و امیدواریم به زودی با تفاهم با سازمان هواپیمایی کشوری نتایج خوبی حاصل شود.
از همه زحمات شما در انجمن صمیمانه تقدیر و تشکر میکنم و نظمی که در کمیته ها با قرار گرفتن افراد مناسب و توانمند ایجاد شده مورد حمایت و تایید فدراسیون می باشد.
🔸 حضور اولین تیم ملی جمهوری اسلامی در یک رویداد هم خود از مدال آوری کمتر نیست و در تمام رشته ها این اتفاق یک دستاورد مهم است.

هم اندیشی پاراگلایدر 3

منبع : کانال رسمی انجمن ورزش های هوایی کشور