آموزش پاراگلایدر و پرواز در آسمان برای اکثر ماهایی که امروزه با توجه به مشغله های کاری و زندگی روزمره دنبال راهی برای تفریح و لذت خودمون هستیم یکی از هیجان انگیز ترین کارهایی هست که میشه انجام داد. حس پرواز و داشتن یک وسیله پرواز شخصی که بتونید هر وقتی که میخواید باهاش پرواز کنید بسیار خوشایند هست. اما باید در نظر داشته باشید استفاده از این وسیله مفرح حتما مستلزم آموزش هست. در این مقاله سعی داریم نکات مهم و مشخصات یک کلاس پاراگلایدر خوب رو بهتون بگیم تا بتونید انتخاب درستی داشته باشید.

1 – گواهینامه معتبر آموزش پاراگلایدر

اولین چیزی که باید مد نظرتون قرار بدید اینه که با مربیانی کار کنید که حتما دارای گواهینامه مربیگری باشند. خیلی از افراد ممکنه بدون داشتن این گواهینامه اقدام به آموزش کنند که بهتره در روز اول این گواهینامه رو خودتون رویت کنید.

2- داشتن مهارت فردی کافی

یقینا مربی چیزی رو میتونه یادتون بده که خودش اونو بلد باشه. برای تشخیص این موضوع که یک مربی چقدر توانایی داره میتونید به پیج اینستاگرامش سر بزنید و یا نمونه تدریس هاش و پروازهاش رو مشاهده کنید. خیلی از مربیان توانایی فردی بالایی ندارند و شاید سالها از تاریخ آخرین پروازشون گذشته باشه. کیفیت پرواز های یک مربی ، تداوم پرواز و توانایی انجام مانوور ها و تکنیک ها بسیار در کیفیت آموزش پاراگلایدر موثره.

مهارت مربی

مهارت فردی مربی

3- دانش کافی پرواز

یک از مهمترین مسائل در انتخاب یک مربی خوب دانش تئوری مربی برای آموزش پرواز با پاراگلایدر هست. کیفیت اطلاعات و به روز بودن اطلاعات و دانش یک مربی قطعا آینده بهتری رو براتون رقم میزنه. برای فهمیدن این موضوع سعی کنید نمونه تدریس های کلاس های تئوری رو ببینید و از مربی بخواید براتون بفرسته.

4- فن بیان مربی

نکته مهم دیگه ای که حائز اهمیت هست فن بیان یک مربی در پروسه آموزش پاراگلایدر هست. در نظر بگیرید که شما قراره تا مدتها پای صحبت یک مربی بشینید و فرامینش رو اجرا کنید بسیار مهمه که حس خوبی از این صحبت ها داشته باشید. این مورد یک امر سلیقه ای هست و هر کسی ممکنه نظر خاص خودش رو داشته باشه.

ویدیوی زیر نمونه ای از کلاسهای تئوری را در مجموعه ما نمایش میدهد

5- اخلاق و رفتار مربی

قاعدتا انسانها دارای خصوصیات اخلاقی متفاوتی هستند. بعضی ها جدی، بعضی ها شوخ و بعضی دیگه عصبی و ….

چیزی که در این بین مهمه اینه که ارتباط خوب و صمیمانه ای بین مربی و شاگرد برقرار بشه. و از نظر رفتاری مشکل و یا سوء تفاهمی پیش نیاد. در این خصوص میتونید با مشورت شاگردان قبلی اون مربی و یا طی یک جلسه صحبت حضوری با مربی چیزایی زیادی دستگیرتون بشه.

6- وقت کافی و نظم حضور در تمرینات هفتگی

پرواز با پاراگلایدر مستلزم مداومت و نظم در پرواز هست. در این بین هستند مربیانی که نظم مشخصی در مکان حضور و یا زمان حضورشون برای آموزش وجود نداره. حتما در این خصوص حساسیت کافی رو به خرج بدید و با تحقیقات کامل اقدام به شروع دوره آموزش پاراگلایدر کنید.

7- مسئولیت پذیر بودن و مشاور مطمئن

یک مربی خوب حتما باید احساس مسئولیت بالایی داشته باشه و مشکلات احتمالی و شرایط هنرجو رو در نظر بگیره. اینکه با معیار و سنجش شخصی در مورد همه یکسان برخورد بشه صحیح نیست و به بیان دیگه یک مربی باید روانشناس خوبی باشه و در حل مشکلات مرتبط با پروسه آموزش یاری گر هنرجو باشه و نفع شخصی رو به نفع گروهی ترجیح نده.

تیم پرواز صمیمی

این مسائل مختصری از شرایطی بود که باید مد نظرتون قرار بدید تا کیفیت آموزشی مطلوبتری رو تجربه کنید. امیدواریم بتونیم در تیم ایران ری اکشن پذیرای شما باشیم و لحظات خوبی رو با هم سپری کنیم. در صورت وجود هرگونه سوال با شماره تلفن های مندرج در وبسایت تماس حاصل نموده تا پاسخگوی شما باشیم.